Haber

AFAD’ın “Deprem olacak” iddialarını yalanlayan: Günümüzün teknolojik imkanlarıyla tahmin etmek mümkün değil.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından sosyal medyada farklı iddialar dolaşıyordu. Hatta bazıları “yeni büyük depremler olacak” dedi. AFAD, konunun değeri hakkında açıklama yaptı.

“YANLIŞ BİLGİLERE SAYGI GÖSTERİLMEMELİ”

AFAD yaptığı açıklamada, “Bugünkü teknolojik imkanlarla depremi gün ve saat vererek tahmin etmek mümkün değil. Vatandaşlarımızdan başta Whatsapp grupları olmak üzere sosyal medyada dolaşan asılsız bilgilere itibar etmemeleri ve takip etmeleri rica olunur. Doğru bilgi için resmi kaynaklar.” söz konusu.

“31 VALİ VE 70’TEN FAZLA VALİ GÖREVLENDİRİLDİ”

AFAD ayrıca, “Afet bölgelerine 31 vali ve 70’in üzerinde kaymakam atanmıştır. Hava Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri, Sahil Güvenlik ve Jandarma Genel Komutanlığına bağlı toplam 88 hava unsuru ile personel sevkiyatına yöneliktir.” İstanbul, Ankara ve İzmir’den bölgeye malzeme ve malzeme sevkıyatı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 9, Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 1 olmak üzere bölgeye personel, malzeme sevkiyatı ve tahliye amaçlı toplam 10 gemi görevlendirildi. Tahliye için görevlendirilen İskenderun gemisi, İskenderun İsdemir Limanı’na götürülerek yaralı vatandaşların gemiye tedavisi sürüyor. terimleri kullandı.

haber-saruhanli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu