Haber

CHP’li milletvekiline saldırı iddiası

Eski ANAP Milletvekili Turan Tüysüz’ün TBMM’de CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’e saldırdığı iddia edildi. Sarıgül, fiziki bir saldırı olmadığını söyledi.

Eski ANAP Milletvekili Turan Tüysüz’ün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki CHP Grup Toplantısı çıkışında CHP’li Mustafa Sarıgül’e saldırdığı iddia edildi. Tüysüz, olayın ardından Meclis’ten ayrılırken basın mensupları, “Alacak meselesi mi?” ve “Sana borcu var mıydı?” Sorulara “Aynen öyle. Hem maddi hem de manevi olarak” yanıtını verdi.

CHP’li Sarıgül de olayla ilgili Meclis’te basın toplantısı düzenledi. Fiziki bir saldırı olmadığını ifade eden Sarıgül, “Grup toplantısından çıktığımda adını sonradan öğrendiğim eski bir milletvekili yanıma geldi ve hiç bilmediğim bahislerle ilgili sorular sordu. ‘Seni tanımıyorum’ dedim ve uzaklaştı. O da ileri geri konuşmaya devam etti. Büyük mecliste konuşulacak pek revaçta bir şey değil. Daha sonra geçmişte milletvekilliği yapmış bir arkadaşımızın nerede ve kim olduğunu bilmemesine üzüldüm. ne konuşalım.” Sarıgül, “Konu nedir bilmiyorum. 15 yıldır konuşma konusu olan arkadaşı görmedim. Çok değişmiş, tanımadım. Randevu alıyoruz, odamıza gelip konuşuyoruz. Herkesle görüşürüm. Kendisiyle görüşürdüm. Daha sonra milletvekili olduğunu öğrendim. 15 yıldır tanıyorum ama konuşma şekli popüler değildi. Konuşmasına dikkat etmemiştim, çekip gittim.

hendek-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu