Haber

Devlet Bahçeli neden Fatih Karagümrük’ü seçti? sebebi çok eski

Beşiktaş-Antalyaspor maçındaki “Hükümet istifa” sloganlarının ardından Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Beşiktaş üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. MHP liderinin 2019 yılında yaptığı ve artık Fatih Karagümrük’ü destekleyeceğini belirten açıklaması, neden İstanbul takımını tercih ettiğine ışık tutuyor.

“İSTANBUL’DA BAKTIK, KARAGÜMÜK FANTASI VAR”

2019 yılında Fatih Karagümrük’ü ziyaret eden Devlet Bahçeli, “1959-1960 yıllarında Karagümrük’e üye oldum. O sıralarda İstanbul’a gelmiştim. İstanbul’da Karagümrük fırtınası olduğunu gördük. Ondan sonra ben de buraya geldim. Karagümrüklü bir hemşeri olarak çok değerli sonuçlar gördüm” Her an yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Burası çok değerli. İnşallah eski günlerine döner.” ifadelerini kullanmıştı.

NE DEDİ?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada, “Depremin ağır sonuçlarıyla imtihan edilen süreçte Türk futbolunu siyasallaştırmaya çalışanlar alçakça bir kurgu içindedir. İktidara istifaya çağırmak siyasi bir komplodur.” bir avuç fanatik ve holigan grubun emriyle iç ve dış bağlantıları olan tribünleri kışkırtmak.Yapanlar tespit edilmelidir.Bu yapılana kadar çok sevdiğim Beşiktaş Jimnastik Kulübü üyeliğinden ayrıldım.Bundan sonra Karagümrük’lüyüm.” kelimeleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu