Ekonomi

Hayvancılık bitmesin diye balya balya desteği

ESKİŞEHİR (İGFA) – Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Tarım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı aracılığıyla artan maliyetler nedeniyle üretim yapmakta zorlanan çiftçi ve hayvancılar için hayata geçirdiği projeler can suyu olmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi arazilerine ekilen mahsullerin çiftçilere yan destek, geçimini hayvancılıkla sağlayan vatandaşlara ise yem olarak verildiği belirtildi. Küçük Çiftçi Destek Projesi “Tüm hızıyla devam ediyor. Beylikova ilçesinde faaliyet gösteren ve destek başvurusunda bulunan 28 hayvan üreticisine toplam 1350 balya dağıtıldı. Beylikova’dan sonra dağıtımlar Çifteler mahallesi ile devam etti. Çifteler’de 17 hayvan üreticisine toplam 850 balya dağıtıldı.

Üreticiler, balya ve yem fiyatları nedeniyle özellikle hayvansal üretimin çok zorlaştığını belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen ve ekibine teşekkür ederiz. Başta yem ve balya olmak üzere artan maliyetler karşısında hayvanlarımızı satmamak için direniyoruz. O yüzden bu destek bizim için çok önemli. Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkürler.” dediler.

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Sibel Benek, Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman üreticinin yanında olduklarını belirterek, sağlanan takviyelerin devam edeceğini vurguladı.

guneysu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu