Haber

Kremlin: Rusya’ya karşı hibrit savaş uzun sürecek

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, operasyonun ne zaman sona ereceğine ilişkin tahminlerinin ne olduğu sorusuna yanıt verdi.

Bu tür soruların Rusya Savunma Bakanlığı’ndaki uzmanlara sorulmasının daha doğru olacağını belirten Peskov, Rusya’ya yönelik hibrit savaşın uzun süreceğini vurgulayarak, “Bize metanet, özgüven, kararlılık ve dünya çapında birlik lazım” dedi. Başkan bu konuda.”

“Ukrayna örneğinde siyasi ve diplomatik yollarla hedeflere ulaşmak mümkün değil”

Peskov, Rusya’nın Ukrayna ile olan durumundaki hedeflerine ulaşmasının tek yolunun özel askeri operasyon olmaya devam ettiğine işaret etti. “Rusya’nın hedeflerine çeşitli şekillerde ulaşılabilir. Bunu siyasi ve diplomatik yollarla yapmak mümkün değilse ki ki bu Ukrayna örneğinde mümkün değildir, ne yazık ki askeri yollarla, yani özel askeri operasyonlarla yapılabilir.dedi.

Kremlin Sözcüsü, Rusya’nın temel taleplerinin yeni bölgelerdeki halkın ve ülke genelinde güvenliğin sağlanması olduğunun altını çizdi.

‘ABD Demokrasi Zirvesi’nin önemli bir etkinlik olarak sınıflandırılması pek olası değil’

ABD’nin düzenlediği Demokrasi Zirvesi’ni önemli bir etkinlik olarak sınıflandırmanın mümkün olmadığını belirten Peskov, zirvede dünya öğretmeni rolüne aday olan ABD’nin moral dersi vereceğini söyledi.

Peskov, “Her şeye rağmen demokrasi meselelerinde hâlâ dünya hocası rolüne aday olan Amerika, orada öğrenci kisvesi altında ahlak dersi vermek için birçok ülkeyi orta yola getirmek için ikinci bir girişimde bulunuyor. Bu kursa katılmak isteyenler kendileri bilirler. Ama aslında birçok kişi, dünyayı birinci ve ikinci sınıf ülkelere bölmeye yönelik bu tür girişimlerin artık birçokları tarafından gülümseyerek algılandığını görüyor ve elbette bunun büyük bir olay olarak sınıflandırılması pek mümkün değil.”terimleri kullandı.

‘Zelenskiy ile görüşüp görüşmemeye Çin karar verecek’

Kremlin Sözcüsü, Çin’in Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy ile görüşmesinin uygun olup olmadığına kendi karar vereceğini, Rusya’nın bu konuda tavsiye verme hakkının bulunmadığını bildirdi. Peskov, “Çin’in dengeli konumunu biliyoruz, bunu çok takdir ediyoruz ve Çin liderinin şu veya bu temasların uygunluğuna kendisinin karar verdiğine inanıyoruz, bu konuda herhangi bir tavsiye verme hakkımız yok”dedi.

Kremlin’den Uluslararası Olimpiyat Komitesi’ne yanıt

Kremlin, Rus sporculardan Olimpiyat yetkilileri ‘Orduyla hiçbir ilgisi olmayan tarafsız bir bayrak altında bireysel olarak rekabet etmek’Tavsiye ettikten sonraki gün Rus sporcuların arkasında olacağını söyledi.

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, gazetecilere şunları söyledi: “Sporcularımızın çıkarlarını mümkün olan her şekilde savunacağız ve onların çıkarlarını korumak için IOC ile çalışmaya devam edeceğiz.”ifadeleri kullandı.

haber-gurgentepe.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu