Haber

Muharrem İnce’ye “Kılıçdaroğlu FETÖ’nün yeni ortağıdır” sözü soruldu: Bunu söylemeye hakkım var

Dün akşam canlı yayına katılan Cumhurbaşkanı adayı Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İnce; “FETÖ’nün siyasi ayağına benden başka kimse gidemez. Erdoğan gidemez, eski ortağı Kılıçdaroğlu da yeni ortağı gidemez” sözlerine de açıklık getirdi.

2009 YILINI UNUTMADILAR

Ülkenin çok önemli sorunları olduğunu söyleyen Muharrem İnce, “İnsanlar gıdaya ulaşmada büyük sıkıntılar yaşıyor. Sokaklar mültecilerle dolu. Gençler yurt dışı hayalleri kuruyor. Bir umutsuzluk var. Yabancılara konut satışları devam ediyor. Kiralar yüksek. Erdoğan 21 yılda ülkenin hiçbir sorununu çözemedi, sorunlar çoğaldı, Erdoğan gitmeli ama bu FETÖ meselesi bu… 2009 Mayıs’ıydı. Sadullah Ergin 2013’e kadar Bakan oldu. Telefonlar dinleniyor, Silivri duruşmaları… 2010’da referandum oldu, yargı FETÖ’ye verildi. Bunların arasında Adalet Bakanı Sadullah Ergin de var.” söz konusu.

“BUNU SÖYLEMEYE HAKKI VAR”

İnce açıklamalarına şöyle devam etti: “Sadullah Ergin yargıyı FETÖ’ye teslim ederken, Sadullah Ergin YAŞ kararlarıyla Atatürkçü subaylar önce tasfiye edilirken, kumpaslar kurulurken, TÜBİTAK devredeyken, bu adam bir numaraydı. O zamanki İçişleri Bakanı kimdi İdris Naim Şahin Başında kim vardı Ali Babacan Başlarında Erdoğan vardı Şimdi onları ayıracaksınız İdris Naim Şahin’i alacaksınız dan milletvekili adayı olacak Sadullah Ergin, CHP’nin Çankaya’daki 4’üncü milletvekili adayı olacak.Böylece FETÖ Türkiye’yi ele geçirecek.”FETÖ orduyu dağıtırken siz yetkililerle işbirliği yaparsanız ben size ‘FETÖ’nün yeni ortağı’ diyeceğim. . Bunu söylemeye hakkım var. Bu insanlara dokunulmazlık verirseniz, onları sorumlu tutamazsınız.”

saricakaya-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu