Ekonomi

Tabeladaki numara araç sahiplerini üzecek! Motora başka bir büyük zam geliyor

Son dönemde üst üste gelen akaryakıt zamlarına bir yenisi daha eklendi. Döviz kuru ve petrol fiyatlarındaki artış nedeniyle motorin fiyatı bir kez daha yükselecek.

MOTOR 1 LİRA 64 PARA ARTIRILDI

19 Haziran Pazartesi gününden itibaren motorinin litre fiyatının 1 lira 64 kuruş artması bekleniyor. Bu artışla birlikte motorin fiyatı son 12 günde 4,37 TL artmış olacak. Yakıtta herhangi bir rastgele değişiklik beklenmemektedir.

MOTOR FİYATI NE KADAR OLACAK?

Zam sonrası motorinin litresi İstanbul’da 23 lira 87 kuruşa, Ankara’da 24 lira 30 kuruşa, İzmir’de 24 lira 41 kuruşa çıkacak.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIR?

Akaryakıt fiyatları rafineriler tarafından Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz pazarındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ve dolar kurundaki değişimler baz alınarak hesaplanmaktadır. Bu hesaplama sonucunda dağıtım şirketlerinin uyguladığı fiyatlar rekabet ve serbestlik nedeniyle şirketlere ve şehirlere göre biraz farklılık gösterebilmektedir.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTIR.

EPDK’nın fiyat değişikliklerini açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından sendika, akaryakıt fiyat değişikliklerini dava süreci sonuçlanana kadar vatandaşlarla paylaşmayacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu